Turniej Żaków 09/10 Grodzisko CUP w Raciechowicach!

Dzieci razem z rodzicami i trenerem ostatniej Niedzieli urządzilii sobie wycieczkę w malownicze rejony Myślenic. Nie była to tylko wycieczka krajoznawcza ale przede wszystkim sportowa. Wzięliśmy udział w turnieju Żaków pod nazwą Grodzisko Cup. Organizatorem był tamtejszy klub z Raciechowic. W turnieju brało udział 20 zespołów z całej Małopolski np. Garbarnia Kraków, Elita Brzesko, Wieczysta Kraków. Na boisku stawiły się też ekipy spoza wojewódzctwa np. DAP KIelce, Footbal4Pro Z Bielska, Footbal Project z Jasienicy, ASY Zakopane i wiele innych.

Formuła turnieju była dwuetapowa. Faza wstępna w grupach po 5 zespołów oraz faza finałowa w zależności od miejsc fazy pierwszej w grupach Ekstraklasa, I , II oraz III Liga.

W pierwszej fazie mierzyliśmy się z drużynami Garbarni Kraków, Raby Dobczyce, ASY Zakopane, Elity Brzesko.

W fazie finałowej podjęliśmy ponownie Garbarnię Kraków oraz Orkan Szczyrzyc, Olimpijczyka Szczurowa, Football Project Jasienica.

Turniej był zorganizowany bardzo profesjonalnie. Począwszy od losowaniu grup, które odbyło się na żywo w MyśleniceITV przez obiad na miejscu kończąc na oryginalnych medalach, pucharach i nagrodach dla uczestników. Turniej stał na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie. Pojechaliśmy zdobywać doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości. Jestem zadowolony z postawy naszych chłopaków. Mecze, które rozegrali były bardzo wyrównane. Niejednokrotnie od zwycięstwa dzieliły nas jedna lub dwie niewykorzystane sytuacje bramkowe. Choć straciliśmy wiele bramek jednocześnie wiele też strzeliliśmy. Tej sztuki udało się dokonać kilku naszym zawodnikom co również powinno napawać optymizmem. Myślę, że za rok również uda się wziąć udział w Grodzisko Cup nie tylko jedną drużyną Strumienia.

P.S Dziękuję bardzo rodzicom i dziadkom, którzy pojechali razem z dziećmi dopingując ich podczas gry:)

Kadra na turniej: Hubert Boba, Szymon Zając, Jakub Zemła, Karol Gałgan, Aleksander Orlanka, Xavier Klęczar, Domink Stańczyk, Patryk Stańczyk, Norbert Drabczyk, Bartosz Magiera, Kacper Jankowski

Poniżej obszerna galeria autorstwa Krzysztofa Zemły. Dziękujemy jak zawsze, za super foty.

Powiązana galeria: