Co u tramparzy w tym sezonie?!

W ekipie trampkarzy LKS :Strumień: w sezonie 2017/2018 jak do tej pory, zgłoszonych zostało 15 zawodników. Trzeba zaznaczyć, że w porównaniu z tamtym sezonem do drużyny dołączył jeden zawodnik, który rozpoczął przygodę z piłką na etapie trampkarza. Po odejściu zawodników z rocznika 2002 nasza drużyna potrzebowała totalnego "przemeblowania". Dlatego też, sytuacja w cale nie jest taka prosta. Zawodnicy, którzy byli przyzwyczajeni do swoich boiskowych ról, w tym sezonie występuję na troszkę innych pozycjach. Oczywiście sytuacja ta nie dotyczy wszystkich zawodników, ale zdecydowana większość musi przyzwyczaić się do nowej sytuacji.

1 KOLEJKA

Pierwszy mecz został przełożony na życzenie gości z 26.08 na 5.09. Polanka podjęła Brzezinkę na swoim stadionie w ostatni Wtorek. Mecz był bardzo wyrównany. Choć nasza ekipa troszkę dłużej utrzymywała się przy piłce, to goście stwarzali groźniejsze sytuację, Przegrywając 1:0 po świetnej indywidualnej akcji napastnika gości nasza drużyna w drugiej połowie wzięła się do roboty. Najpierw dobrą akcją popisał się Narza a Kozieł dopełnił dzieła. Później celnym strzałem z daleka popisał się Żurek i wygrywaliśmy już 2:1. W końcówce jednak nasi oddali pole rywalowi co skończyło się strzałem ze środkowej strefy i kapitulacją naszego bramkarza, który do tej pory spisywał się bardzo dobrze. Remis przyjmujemy z pokorą sądząc, że jest to sprawiedliwy wynik.

2 KOLEJKA

Wyjazd od Piotrowic czyli rywala zza miedzy to zawsze dla nas priorytet. Chcieliśmy pokazać się z dobrej strony i rzeczywiście tak też było. Większość meczu odbywała się pod nasze dyktando. Przeprowadzaliśmy skuteczne akcje atakiem pozycyjnym przybliżając się cierpliwie pod bramkę rywala. Choć przewaga była widoczna gołym okiem nie mogliśmy dojść do czystej sytuacji strzeleckiej. Akcja nabrała rozpędu w drugiej połowie po strzale Bartłomieja Klęczara. Odważny strzał po solowej akcji zza pola karnego zakończył się rykoszetem i golem dla naszej drużyny. Drużyna poszła za ciosem i po kolejnej solowej akcji Sebastian Narza podwyższył wynik spotkania na 2:0.

3 KOLEJKA

Ekipa z Witkowic słynie z tego, że nie ma dla nich przegranych piłek i zawsze solidnie podchodzi do każdego spotkania. Tak też było i tym razem. Chłopcy z Witkowic choć w większości młodsi od naszych zawodników nie odstawali technicznie a przede wszystkim swoją zadziornością i walecznością nadrabiali braki w warunkach fizycznych. Wyrównany mecz, choć z biegiem czasu zarysowywała się przewaga Strumienia. Po raz kolejny w drugiej połowie nasza drużyna zaakcentowała swoją grę. Bartłomiej Klęczar wchodząc z piłką z lewej flanki solową akcja minął przeciwnika i uderzył celnie w kierunku bramki. Bramkarz niepewnie interweniując skapitulował. Strumień od tego momentu uzyskał przewagę. Krótkie rozegranie rzutu rożnego z lewej strony Sebastian Narza posyłą piłkę w pole karne tam zamieszanie, piłka odbija się w okolice szesastki a tam Grubka huknął z pierwszej piłki prosto w bramkę rywala. Bramkarz bez szans a ten strzał ustalił wynik na 2:0.

P.S

Początek sezonu na prawdę dobry dla naszego zespołu. Po roszadach o których wspomniałem wcześniej te wyniki tym bardziej napawają optymizmem. Po trzech kolejkach z 7 punktami prowadzimy w tabeli II ligi. Na pewno chłopaki postarają się jak najdłużej pozostać na tej pozycji. Najbliższy mecz został przełożony na 28.09 nagodz.17.00 z powodu wyjazdu zawodników na Zieloną Szkołę. Trzymamy kciuki i oby tak dalej......:)